Stretnutie realitných kancelárií Nitrianskeho kraja

Tlačová správa Nitra - 25.8.2016
NITRA (25.august 2016) - Združenie realitných kancelárií Slovenska zorganizovalo stretnutie realitných kancelárií Nitrianskeho kraja za účelom predstavenia združenia a potreby budovania vlastného realitného portálu www.ZoznamRealit.Sk. Predseda Správnej rady ZRKS Marek Šubrt upozornil realitné kancelárie, aby si dávali pozor na neserióznosť niektorých realitných portálov. Ich snahou je totiž často iba vyťahovanie peňazí z vreciek realitných kancelárií a nie seriózna práca. „ZRKS preto realitným kanceláriám ponúka možnosť vybudovať si vlastný realitný portál, na ktorom sú garantované ceny inzercie aj do budúcnosti. Ceny sa počas 10 rokov existencie portálu nezmenili a ani sa meniť nebudú,“ dodal Šubrt. Na neprofesionalitu niektorých realitných kancelárií a maklérov sa posťažovali zase majitelia nitrianskych realitiek. Trápia ich neaktuálne ponuky v inzercii, kradnutie ponúk i fiktívne inzeráty. Vyčistenie realitného trhu od pochybných praktík je však dlhodobý proces, ktorému môže pomôcť aj členstvo v ZRKS. Férovým hráčom na trhu sa darí s predávajúcimi podpisovať zmluvy o sprostredkovaní, čo posúva trh s nehnuteľnosťami tým správnym smerom. Každý klient by mal byť zastupovaný maklérom, ktorý háji jeho záujmy na profesionálnej úrovni. Po oficiálnej časti majitelia realitných kancelárií prezentovali vybraným pozvaným novinárom svoje skúsenosti z diania na realitnom trhu v Nitre po ohlásení veľkej investície zo strany automobilky Jaguar. Dominovali aj témy ako nedostatok bytov, vysoký dopyt po kúpe realít i výmena bytov za domy. Realitné kancelárie RE/MAX Family, FGI Real Estate&Investment, Volné reality, Nitra Properties, Domy Ivet dostali mediálny priestor nielen v regionálnych televíziách Central a Nitrička, ale aj na spravodajských weboch SITA a Sme.sk, v tlačenom vydaní denníka Plus 1 deň či v Nitrianskych novinách. Za účasť ďakujeme aj realitným kanceláriám Kalisen, Dolcan a Ing. Jarmila Slamková.

Mediálne výstupy z akcie si môžete pozrieť tu:

http://nasanitra.sme.sk/c/20260171/jaguar-sposobil-ze-nitrania-si-mozu-dovolit-rodinne-domy.html

http://www.cetv.sk/index.php/spravodajstvo/item/1845-spravy-26-08-2016

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/clanok/1097491-prichod-jaguara-vplyva-na-trh-v-nitre-ceny-bytov-vyskocili/

http://www.pluska.sk/regiony/zapadne-slovensko/ceny-nehnutelnosti-lamu-rekordy-avizovany-prichod-znamej-automobilky-zareagoval-aj-trh-realitami.html

http://nasanitra.sme.sk/c/20256289/pre-prichod-jaguara-vyrazne-stupli-ceny-nehnutelnosti.html

Realitné kancelárie, vybudujme si svoj portál!

Nepotrebujeme od vás peniaze, dokonca nemusíte byť ani členom ZRKS, stačí ak si osvojíte myšlienku, že realitné kancelárie by mali mať svoj vlastný realitný portál, kde sú ceny inzercie garantované v stanovách. Prestaneme byť závislí na dobrej vôli komerčných portálov s nestabilnou cenovou politikou a obmedzeniami v exportoch.

Chcem pomôcť!

Prečítajte si novinky z realitného sveta